Отборът на Берое победи категорично с 99:64 (29:9, 25:17, 23:21, 22:17)

...

Баскетболният Берое излезе на пето място

Отборът на Берое победи изрично с 99:64 (29:9, 25:17, 23:21, 22:17) точки като хазаин Черно море Тича в мач от 13-ия кръг на мъжкото състезание по баскетбол. Това е седми триумф за „ зелените “, които имат и шест провали в сметката си.

Ударно първо полувреме разреши на старозагорци да бъдат спокойни овреме. Серия от 15:0 т. за свършек на първата част изстреля Берое далеч напред в резултата, а откакто резервира темпото до почивката, отборът поведе с цели 28 точки. През втората половина от мача разумно натискът спадна, само че домакините без проблеми поддържаха стабилната разлика и стигнаха до триумфа.

За варненци пък това беше десета поредна от общо 11 загуби, като те имат и една победа и са в дъното на класирането. В идващия кръг Черно море по стратегия има мач с Балкан, който е отсрочен, а Берое трябва да гостува на Рилски състезател.

По 19 точки за спечелилите вкараха Обина Олека (11 битки, 6 асистенции) и Антон Кук (5 тройки), а с 18 точки се включи Мартин Сотиров (4 тройки).

За Черно море Тича капитанът Веселин Георгиев отбеляза 16 точки, а с 10 плюс 6 битки се отчете Мартин Коцев.
Източник: bnr.bg